PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=136832}

Lato miłości

My Summer of Love
6,8 12 171
ocen
6,8 10 1 12171
7,5 10
ocen krytyków
Lato miłości
powrót do forum filmu Lato miłości

ksiazka :)

ocenił(a) film na 9

Czytał ktoś może powieść, na podstawie której powstał ten film? Jest godna polecenia?

ramillis

wiesz co, książka jest bardzo ciekawa. znaczy, może trochę chaotycznie napisana jak dla mnie, ale spoko. i jak pytasz czy godna polecenia to polecam. ;)

ocenił(a) film na 10
ramillis

Książka jest przede wszystkim znacznie mniej... powściągliwa. Skutkiem czego subtelność zastępowana jest czasem przez groteskę. Więcej się dzieje, bohaterki są znaczne mniej sympatyczne, parę wątków rozegranych jest zupełnie inaczej (wątek brata i rodziny Mony),pojawiają się też trupy... Mnie się tam podobała.

ocenił(a) film na 9
Lorelei_3

Okej, wielkie dzięki za info. :) Chciałabym jeszcze wiedzieć, mniej więcej jak długa jest ta książka. A i jeśli ktoś posiada, to byłabym wdzięczna za namiary- tzn. autor, wydawnictwo, rok wydania. Pzdr :)

ramillis

http://ksiazki.wp.pl/katalog/ksiazki/ksiazka.html?kw=309
tutaj masz wszystko C:

ocenił(a) film na 7
idza_1994

ja posiadam książkę. czytałam ją chyba z 4 razy mam zamiar przeczytać ponownie.

ocenił(a) film na 7
rudamaupka

Moim skromnym zdaniem książka jest sto razy lepsza od filmu, który mnie rozczarował. Może gdybym jej nie czytała, oceniłabym go wyzej, a tak to tutaj z ksiązki niewiele zostalo. Nie ma tego calego tla jakie jest w ksiązce, tak jak ktos napisal - zmieniono watek rodziny Mony, bohaterki są tu sympatyczniejsze i ugrzecznione. Moze gdyby byl te pol godzinki dluzszy, udaloby się jeszcze coś w nim dopracowac, bardziej oddac klimat ksiązki. Ale ksiązke bardzo polecam. Zwlaszcza jesli film zostawil wam niedosyt;)

ocenił(a) film na 9
idza_1994

Bardzo dziękuję. :D Właśnie o mniej więcej takie info mi chodziło, chociaż muszę przyznać, że byłam trochę zbyt leniwa, żeby je sama znaleźć. ;>

Jutro idę do biblioteki. :D Chociaż szczerze mówiąc, ten fragment powieści, który był zamieszczony na podanej przez Ciebie stronie nie wygląda na "mój typ literatury".
No, ale zobaczymy.. :)

ocenił(a) film na 8
ramillis

dla mnie w filmie jest cała esencje książki, rzadko mi się zdarza stwierdzić, że film jest lepszy od książki w tym przypadku tak było.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones