PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=136832}

Lato miłości

My Summer of Love
6,8 12 176
ocen
6,8 10 1 12176
7,5 10
ocen krytyków
Lato miłości
powrót do forum filmu Lato miłości
ocenił(a) film na 10
avebur

tylko pytanie brzmi-podobne do "lata miłości" czyli o tematyce homo, czy coś konkretnego Cię interesuje?

maja_san_D

coś o wakacyjnych miłościach. o przypadkowych, które trwały parę miesięcy i później zanikły z powodu rozejścia. no wiecie jakie :)

ocenił(a) film na 10
avebur

wiemy, wiemy a przynajmniej mi wydaje się że wiem o co Ci chodzi... ale szczerze Ci powiem, że "lato miłości" zachwyciło mnie właśnie swego typu nowatorstwem, te zdjęcia, niekonwencjonalne zbliżenia(irytujące niektórych), krajobrazy i jakaś swoboda coś co sprawiało, że potrafiłm wczuc się w tą sytuację, uwierzyć w nią. Zresztą motyw zderzenia się dwu jakże różnych światów Tamsin i Lisy był wg mnie b. interesujący... Niestety nie potrafię nic polecić w tym kierunku, chyba że skupie się tylko na wakacyjnej miłości... mam nadzieję, że ktoś Ci pomoże, ja na razie kapituluję...

ocenił(a) film na 8
maja_san_D

JA Ci moge polecic "Niebiańskie istoty". NIe do konca o wakacyjnej miłosci ale prawie i tez tak jak "lato milosci" o lesbijkach;] NA prawde polecam bo piekny film:) pozdro

ocenił(a) film na 8
ankkaaa

O tematyce miłości lesbijskiej to mogę z czystą przyjemnością polecić skandynawski "Fucking Amal" nie wiem w sumie czym mnie zachwycił podobnie z resztą jak "Lato Miłości" :P pozdro:)

ocenił(a) film na 7
avebur

"Ukryte pragnienia" :)

Jak dla mnie 100000 razy lepsze od "lata miłości":)

użytkownik usunięty
Joasia

Ja również polecam Ukryte pragnienia

maja_san_D

Jak lesbijska miłość to polece gorąco:
Tripping the Velvet(na podstaiwe powiesci Sarah Waters)
Fingersmith(Na podstawie powiesci Sarah Waters)
Loving Annaeblle

Szczur17

poprawka
te dwa polecam jako branżówki.
Ten ostatni jako odpowiedź na pytanie.

maja_san_D

"galerianki" moze realia zupelnie inne ale fascynacja soba dwoch dziewczyn jak najbardzije bodobna

avebur

a mi nie wiem czemu ale "lato miłości" "przypomina" trochę "i twoją matkę też" pewnie te filmy nie maja zbyt duzo wspolnego (oba ogladalam tlko raz i jakos mnie nie zachwyciły ale chyba nie lubię po prostu takiego kina (chociaz niektore elementy byly interesujące)) ale jak Tylko obejzałam "lato..." to pomyślałam o "i twoją matkę też" pozdrawiam

użytkownik usunięty
avebur

'virgin suicides' i 'piknik pod wiszaca skala'- moze nie jest bardzo podobna tematyka, ale klimat, liryzm, jak najbardziej. moje ulubione filmy

ocenił(a) film na 7
avebur

Milosc dwoch dziewczyn? --> Imagine Me&You...gash.

ocenił(a) film na 8
margaret_ann

Kilmat zbliżony do filmu ma "Piknik pod wiszącą skałą" Petera Weira - goraca polecam!

Rinoa_Sin

Sądzę tak samo - to nie jest film o lesbijkach, tylko o samotności młodej dziewczyny i co jej się złego wtedy może przydarzyć. Na przykład wykorzystanie - emocjonalna i ni tylko - prze kogoś znudzonego i pozbawionego skrupułów jak ta Tamsin.

ocenił(a) film na 9
avebur

Polecam "Panne Nikt" w szczegolnosci ksiazke, ale rowniez film Wajdy. Bohaterkami sa nieco mlodsze dziewczyny, ale jest wiele podobnych watkow.

dondon

z tych wszystkich "podobnych" zgodzic sie moge tylko z "ukrytymi pragnieniami". osobiscie uwazam ze reszta ani troche tego filmu ani klimatem ani tematyka nie przypomina (a widzialam wszystkie tu wymienione)

avebur

"Dzikie trzciny" Techina - najlepszy film w podobnym stylu ever made - po prostu cudo ( choć więcej chłopaków niż dziewczyn - ale za to młoda Élodie Bouchez wystarczy za kilka ;).

Z filmów wyżej podanych - oczywiście "Niebiańskie istoty" i "Ukryte pragnienia" oraz zawsze genialne "Fucking Amal", bez dużych podobieństw, ale klimat rzeczywiście ma też "Piknik ...", a pewne podobieństwo (młodzieńcze wybory i pragnienia) niesłusznie zapomniana "Panna Nikt".

Aha, no i jeszcze "Nad rzeką, której nie ma", świetny przecież polski film o trochę podobnym stylu i tematyce. Nie oglądałem dotychczas "I twoją matkę też", podobny niezły, a będzie jutro na TVP2.

Martinn

Monster mocny film i lesbijski i Zamiana

ocenił(a) film na 6
avebur

Niebezpieczne związki (Legaturi bolnavicioase) dobry rumuński film

ocenił(a) film na 10
avebur

Jeszcze jest "The Incredibly True Adventure of Two Girls in Love", prawie wakacyjny o miłości.

ocenił(a) film na 8
geronimo17

"Urodzeni mordercy", ewentualnie "Nimfomańska barbarzynka w piekle dinozaurów"

avebur

Celine et Julie vont en bateau. Dwie dziewczyny i o wiele więcej, polecam.

hamburger_lady

O właśnie, a propos - http://www.filmweb.pl/f33187/Dzikie+trzciny,1994 - co prawda dziewczyna jedna, lecz film naprawdę genialny.

I trochę lżejszy, ale b. dobry (z dużą ilością dziewczyn;)
http://www.filmweb.pl/f396156/Lilie+wodne,2007 - mało znany, a godny polecenia film europejski. Trailer: http://www.youtube.com/watch?v=OakOgtZphN4

ocenił(a) film na 9
avebur

1. Niebiańskie istoty
2. Panna nikt
3. Fucking Amal
4. Przekleństwa niewinności ( tematycznie nie przypomina Lata miłości, ale klimatycznie jak najbardziej)
5. Piknik pod Wisząca Skałą ( tez raczej klimatycznie, niż tematem)

ocenił(a) film na 9
avebur

Ach, jeszcze zapomniałam dodać tytułu filmu który tak naprawdę najbardziej przypomina mi "Lato miłości", czyli "Mais ne nous delivrez pas du mal"( Nie wybawiaj nas od zła). Film ten bardzo ciężko zdobyć, najlepiej kupić na Ebay, albo ściągnąć. Nigdy nie został wydany w polskiej wersji, i w sumie jest trudno dostępny ale warto go odnaleźć( mnie się udało).
Tutaj masz opis:
http://www.filmweb.pl/f336353/Mais+ne+nous+d%C3%A9livrez+pas+du+mal,1971

ocenił(a) film na 6
avebur

po obejrzeniu filmu to pierwsze skojarzenia miałam z filmem "święty dym" z kate winstlet....tam tez było nawiązanie do religii i wogole historia byla dość dziwna..

avebur

Marzyciele i Pękniecia.

avebur

"Ona tańczyła jedno lato", szwedzki z Ullą Jacobson, stary film ale wg mnie najpiękniejszy film o miłości.

ocenił(a) film na 9
avebur

Poison Ivy

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones