PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=136832}

Lato miłości

My Summer of Love
6,8 12 167
ocen
6,8 10 1 12167
7,5 10
ocen krytyków
Lato miłości
powrót do forum filmu Lato miłości

Opis filmu kłóci się z moim odbiorem jego treści. Moim zdaniem głównym tematem filmu nie jest przyjaźń ani miłość, lecz problem psychologicznej manipulacji. Tomsin świadomie manipulowała uczuciem Mony, sprowokowała jej brata... To, że Mona w efekcie usiłowała ją utopić oddaje bezmiar jej zawodu - została bez żadnego wsparcia - skłócona z bratem, bez rodziców, a Tomsin okazała się kimś zupełnie innym, niż myślała.

ocenił(a) film na 5
soleil2000

zgadzam się!

soleil2000

Wniosek, że nie należy polegać na opisach. Jestem tu od niedawna i trafiłam na wiele opiów, w których błędnie podano nawet podstawowe fakty (patrz np. "Pułkownik Redl"). Co do treści moim zdaniem masz rację.

ocenił(a) film na 6
soleil2000

A dla mnie scena z topieniem była sceną przez którą poczułem największy zawód podczas oglądania tego filmu. Wcześniej przecież dziewczyny przysięgały sobie "jak mnie opuścisz, to Cię zabiję", więc byłem pewny, że tak się to zakończy. Ponieważ tak się nie stało, to mam niedosyt, bo Mona wyglądała na szczerą i dążącą do szczęścia, więc sądziłem, że do końca będzie starać się być w 100% autentyczna.

ocenił(a) film na 8
soleil2000

Nieco podobnie - Phil , brat Mony w chwili próby odkrył swe zgoła odmienne od oficjalnego oblicze.
Kiedy więc jesteśmy sobą , a kiedy manipulujemy ?

ocenił(a) film na 6
soleil2000

Opis przedstawia zarys fabuły, a nie przesłanie które płynie z historyjki. Film jest jednak o wakacyjnym romansie dwóch nastolatek, z których jedna ma niemoralną zamożną rodzinę, a druga religijnego brata. Tam chciała się dobrze bawić, a Mona chciała kogoś bliskiego komu na niej zależy (oprócz brata). Obie dostały co czego chciały i odeszły z tym na co zasłużyły. Brat jej nie zostawił, chociaż to został bez boga... i dobrze, bo pomiędzy nimi nie powinno być nawet boga.

ocenił(a) film na 8
soleil2000

Co do topienia pogląd mam jak Lumpi.Co do brata:Mona powiedziała przecież bratu,że najbardziej go lubiła przed jego zauroczeniem religią,wiec brat widząc co dzieje się z siostrą gdy nie ma jego opieki/a mieli tylko siebie/zerwał dość brutalnie z grupą religijną.Mona miała gdzie wrócić.

soleil2000

no oczywiście,ale opis jest dobry.
nie spojleruje i zapowiada niuanse.

soleil2000

Nie jest to w żaden sposób kontrowersyjne, lecz prawdziwe. Jeśli ktoś widzi w tym filmie miłość to chyba miłości nie widział :D

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones